Bakan Faruk Çelik, Ercan Poyraz'ın konuğu oldu

6.2.2017 00:00:00 MemurNet.Net
Bakan Faruk Çelik, Ercan Poyraz'ın konuğu oldu
Bakan Faruk Çelik Ensar Ankara Başkanı Ercan Poyraz'ın konuğu oldu

 Bakan Faruk Çelik Ensar Ankara Başkanı Ercan Poyraz'ın konuğu olduğu programda işçi ve işveren problemlerine değindi.

Asgari ücret fiyatları hakkında konuşan Çelik şunları söyledi: “Asgari ücret koruma ücretidir. Asgari ücret 500 TL olduğunda siz işçi çalıştıramazsınız. Amaç korumak. Devlet niye koruyor? Siz sosyal devlet olarak korumazsanız emeği sömürürler. Buradaki problem rekabet edebilirlik. Siz dengeyi korumalısınız.”

 

Sözde Ermeni meselesi konusunda söylenenlere değinen Çelik, “AB’nin ve diğer ülkelerin olmaya çalıştığı ve yapmaya çalıştığı şeyler karşısında başımız dik. Bu zavallı siyasi kalemler tarihi yazmaya çalışıyorlar. Tarihi, tarihçilere bırakın dememizin nedeni budur. Asıl utanacak olanlar onlardır. Biz tarihimizden utanmıyoruz. Siz de yüreğiniz yetiyorsa, açın arşivleri diyoruz.” diye konuştu.

 

Çelik, “İşkur ile çok önemli işler yapıyoruz. Yedi yüz elli bin işçi istihdam ediyoruz. Elemeler vasıflı kılınıp, işveren ve işçi buluşturuldu. Mesleki yeterlilik ve uluslararası alanda yeterli belgeler verilecek Türkiye dışında da geçerli belgeler bilgiye dayalı sınav sistemi ile verilecek.”

 

İşçi ve işveren eğitimi devam ediyor. 2014’te 1300 kişi hayatını kaybediyor. Bir kişi bile niye hayatını kaybetsin? Kaza ise neyse ama, bu sürdürülebilir değildir.

http://www.ensarankara.org/ensar-bulusmalari-calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-sn-faruk-celik/

http://www.ensarankara.org/galeri/

Benzer Haberler