Diyanet İşleri 50 sözleşmeli personel alımı

Diyanet işleri Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet işleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere İşaret dili tercümanı, Kameraman, Tashihçi, Yönetmen, Yazma eser uzmanı, Yazma eser patoloji uzmanı pozisyonlarına mesleki uygulamalı sınav; Mütercim-tercüman ve Arşiv uzmanı pozisyonlarına sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.
Mütercim-tercüman ve Arşiv uzmanı için yapılacak sözlü sınava, 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak ilan edilen boş pozisyon sayısının 10 (on) katı aday çağrılacaktır.

Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranan Genel Şartlar:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartları taşımak (ilgili kanun maddesi için tıklayınız)
  • KPSS şartı olan unvanlarda 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.
  • Adaylar ilan edilen unvanlardan sadece biri için başvuru
    yapabileceklerdir.

Diyanet işleri Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Yeri ve Tarihi

  1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 08.06.2020–22.06.2020 (saat 08:30-16:30) tarihleri arasında (sinav.diyanet.gov.tr) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.
  2. İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

İlanın ayrıntılarına http://www.diyanet.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Sözleşmeli Personel ilanları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram